Zabawa i edukacja

Począwszy od pierwszych miesięcy życia, codzienność dziecka polega głównie na spaniu, jedzeniu oraz przede wszystkim zabawie.http://www.nts-energy.pl/samsung.html Zabawa to jednak nie tylko rozrywka, ale też wytężona praca małego organizmu, który właśnie przeżywa bardzo intensywny rozwój. Chwytanie zabawek, sortowanie, łączenie elementów i odkrywanie różnych możliwości to kolejne etapy związane z rozwojem umysłu i motoryki dziecka. Również na późniejszym etapie zabawki odgrywają ważną rolę.

Jeśli tylko zapewnimy dostęp starszemu dziecku do edukacyjnych zabawek – mogą to być np. klocki, puzzle, układanki, quizy – z pewnością wpłynie to korzystnie na jego kreatywność, zdolność logicznego myślenia i poszerzanie wiedzy. Dlatego tez tak ważne jest dostarczanie dziecku – zarówno niemowlakowi, przedszkolakowi, jak i starszym maluchom – odpowiednich zabawek, dostosowanych do wieku.

Nic także nie zastąpi wspólnej zabawy z rodzicem, który wyjaśni, poinstruuje i pokaże różne możliwości zabawy. Dzięki temu rozwój dziecka będzie przebiegał harmonijnie.

– autor artykułu