Klocki
Klocki

Klocki

klocki

Trudno wyobrazić sobie sklep z zabawkami dla dziecka bez regałów uginających się pod niezliczoną ilością zestawów klocków.

Klocki to podstawowy element wyposażenia każdego pokoju dziecięcego, a dzięki dzisiejszej ofercie producentów zabawek dostępny w niezliczonych wariantach.

Obecnie w sklepach znajdziemy klocki dla dziecka w każdym wieku - od niemowlaka, przez przedszkolaka, aż po najstarsze dzieci. Bogactwo kolorów, wzorów, kształtów i rozmiarów sprawia, że układanie klocków to niekończąca się zabawa. Oczywiście najpopularniejszą marką klocków są słynne na całym świecie Lego, które dzisiaj dostępne są w wielu rodzajach. Poza tym od wieków ogromną popularnością cieszą się klocki drewniane, dzisiaj szczególnie cenione z uwagi na trendy związane z ekologicznym stylem życia i troską o środowisko.

Zwykłe plastikowe klocki dostępne w niemal każdym sklepie z zabawkami i supermarkecie również są bardzo popularne, zwłaszcza ze względu na przystępną cenę. Na rynku znajdziemy klocki przeznaczone dla najmłodszych - proste kształty, jaskrawe kolory i duże, bezpieczne rozmiary klocków czynią te zabawki idealnymi dla niemowląt. Wiele z nich wzbogacanych jest o atrakcyjne dodatki, np. grzsession_start(); echotki, efekty świetlne i dźwiękowe czy ruchome elementy. Taki design podnosi wartość edukacyjną klocków. Starsze dzieci bawią się drobniejszymi elementami, wymagającymi większej precyzji, ale i dającymi dużo więcej możliwości tworzenia. Różne komplety tego typu zabawek zawierają zarówno tradycyjne klocki do budowania, jak i rozmaite elementy dodatkowe - sprzęty domowe, pojazdy, postacie czy elementy zieleni. Ponadto w sklepach znajdziemy klocki z różnymi motywami: bajkowymi, kosmicznymi, przyrodniczymi.

Dzięki temu dziecko może z klocków wykreować wszystko, co podpowie mu wyobraźnia. Dla najstarszych dzieci adresowane są wieloelementowe klocki umożliwiające konstruowanie skomplikowanych machin czy pojazdów, to propozycja idealna zwłaszcza dla chłopców. Klocki przeznaczone specjalnie dla dziewczynek bazują zazwyczaj na motywie zamków księżniczek czy po prostu domu. Bez względu na rodzaj klocków, każda tego typu zabawka posiada wymiar edukacyjny. Układanie klocków pozwala ćwiczyć zręczność, precyzję, a przede wszystkim stymuluje wyobraźnię. Jak więc widać, klocki to idealna zabawka dla dziecka, niezależnie od jego wieku oraz zainteresowań.