Zabawa i edukacja
Zabawa i edukacja

Zabawa i edukacja

zabawki

Począwszy od pierwszych miesięcy życia, codzienność dziecka polega głównie na spaniu, jedzeniu oraz przede wszystkim zabawie.

Zabawa to jednak nie tylko rozrywka, ale też wytężona praca małego organizmu, który właśnie przeżywa bardzo intensywny rozwój.

Chwytanie zabawek, sortowanie, łączenie elementów i odkrywanie różnych możliwości to kolejne etapy związane z rozwojem umysłu i motoryki dziecka. Również na późniejszym etapie zabawki odgrywają ważną rolę.

Jeśli tylko zapewnimy dostęp starszemu dziecku do edukacyjnych zabawek - mogą to być np. klocki, puzzle, układanki, quizy - z pewnością wpłynie to korzystnie na jego kreatywność, zdolność logicznego myślenia i poszerzanie wiedzy. Dlatego tez tak ważne jest dostarczanie dziecku - zarówno niemowlakowi, przedszkolakowi, jak i starszym maluchom - odpowiednich zabawek, dostosowanych do wieku.

Nic także nie zastąpi wspólnej zabawy z rodzicem, który wyjaśni, poinstruuje i pokaże różne możliwości zabawy. Dzięki temu rozwój dziecka będzie przebiegał harmonijnie.

- autor artykułu