Zabawki dla dziewczynek
Zabawki dla dziewczynek

Zabawki dla dziewczynek

W wielu sklepach z zabawki znajdziemy specjalnie wydzielone działy poświęcone zabawkom dla dziewczynek.

Cechą wspólną tego typu sklepowych działów jest...

dominacja koloru różowego. W takiej właśnie tonacji utrzymana jest większość akcesoriów dla dziewczynek w każdym wieku. Same te zabawki są jednak bardzo zróżnicowane, chociaż na ogół skupione wokół bardzo popularnego wśród małych dziewczynek motywu, jakim jest dom i związane z nim czynności.

Gotowanie, sprzątanie, opiekowanie się dziećmi - te czynności dziewczynki podpatrują w swoich rodzinach i z chęcią odtwarzają je podczas zabawy, wcielając się w role gospodyń domowych. Dlatego też do jednych z najpopularniejszych zabawek dla dziewczynek należą imitacje sprzętów domowego użytku. Zabawkowe kuchenki, żelazka, odkurzacze to zabawki stanowiące wyposażenie większości pokoi dziewczynek. Często znajdziemy tam również inne motywy z życia codziennego, a mianowicie zabawki związane z robieniem zakupów. Kosze zakupowe, produkty spożywcze czy kasy fiskalne gwarantują doskonałą rozrywkę.

Zabawa w dom i sklep to jedna z najatrakcyjniejszych form spędzania czasu dla wielu dziewczynek. Jednakże czym byłaby dla nich zabawa bez lalek? Lalka to od wieków podstawowy atrybut każdej młodej damy. Można ją stroić, opiekować się nią czy traktować jak przyjaciółkę. Dlatego też na rynku otrzymamy dzisiaj różne modele lalek - począwszy od imitacji noworodków, na których można wykonywać różne zabiegi pielęgnacyjne, przez chodzące i mówiące lalki o dużych rozmiarach, aż po popularne lalki typu Barbie, które można do woli przebierać. Do lalek otrzymamy także szereg akcesoriów, takich jak ubranka, wózki dla lalek, akcesoria fryzjerskie, do karmienia i wiele innych.

Takie zabawki z pewnością zainteresują młodsze, jak i nieco starsze dziewczynki.

- autor artykułu