Zabawki dla niemowlaka
Zabawki dla niemowlaka

Zabawki dla niemowlaka

zabawki

Sen, posiłek, zabawa - to w skrócie plan dnia każdego niemowlaka. Każda z tych czynności jest ważna i stanowi podstawę zdrowego rozwoju dziecka.

Wbrew pozorom, zabawa jest również niezwykle istotną czynnością.

Pierwsze miesiące życia dziecka to intensywny rozwój fizyczny - przyrost wagi i wzrostu oraz ogromne zmiany w motoryce. Jednak ten początkowy okres to również dynamiczny rozwój mózgu. Niepozorna zabawa, dla dorosłej osoby wydająca się być zbiorem banalnie prostych filtrów osmotycznych czynności, dla malucha stanowi wytężoną pracę umysłową, która uczy go wielu rzeczy, np. logicznego myślenia, przewidywania, zręczności czy planowania. Do zdrowego i harmonijnego rozwoju niemowlę potrzebuje więc zabawy, która nie może obyć się bez odpowiednich akcesoriów. Wybór zabawek dla niemowląt jest dzisiaj ogromny. Od wieków ogromną popularnością cieszą się grzsession_start(); echotki.

Różne kształty, kolory, a przede wszystkim intrygujące grzsession_start(); echotanie zaciekawią każdego niemowlaka i zachęcą do chwytania zabawki, przekładania z rączki do rączki, potrząsania i poznawania różnych możliwości zabawy. Drugą najpopularniejszą grupą zabawek dla maluszków są pluszaki. Warto sięgnąć po te zaprojektowane specjalnie dla niemowląt, które posiadają drobne elementy optymalnie dopasowane do małych rączek, kolorowe metki i kontrastowe barwy.

Obecnie ogromną popularnością cieszą się też różnego rodzaju zabawki interaktywne - wspomniane pluszaki, klocki, domki, ciuchcie czy inne zabawki wyposażone w kolorowe światełka i wydające różne dźwięki oraz grają przyjemne dla ucha melodie. Taka ilość bodźców z pewnością zainteresuje każdego maluszka i zachęci do zabawy. Starsze niemowlęta mają już do dyspozycji specjalne zabawki edukacyjne, np. książeczki z ruchomymi elementami, kostki edukacyjne, labirynty na klocki czy proste układanki są zaprojektowane specjalnie po to, by rozwijać umysł malucha. Warto jednak pamiętać, że zabawki to nie wszystko. Ważne jest również poświęcenie swojego czasu maluszkowi, pomoc i zachęta słowami pochwały. Cierpliwy i czuły rodzic to idealny towarzysz zabawy dla niemowlaka, który dopiero zaczyna poznawać świat i potrzebuje przewodnika.