Zabawki edukacyjne
Zabawki edukacyjne

Zabawki edukacyjne

zabawki

Każdy rodzic pragnie, by jego dziecko dzięki zabawie nie tylko przyjemnie spędzało czas, ale też zdobywało wiedzę.

Dlatego też tak modne są wszelkiego rodzaju zabawki edukacyjne.

W zależności od wieku dziecka przybierają one różne formy. Już dla najmłodszych dzieci w wieku od kilku miesięcy można nabyć np. specjalne centra edukacyjne. Jest to połączenie wygodnego siedziska z panelem, na którym znajdują się różnego rodzaju elementy: ruchome, dźwiękowe, świetlne, książeczki czy proste układanki, np. sorter klocków. Maluch spędzając czas w takim urządzeniu dobrze się bawi, ale i uczy. Na podobnej zasadzie działają tzw. stoliki edukacyjne przeznaczone dla nieco starszych dzieci, które potrafią stać. Ponadto dla maluchów przeznaczone są też np. kule sensoryczne, kostki edukacyjne, układanki czy wspomniane sortery do dopasowywania różnych figur.

Z wiekiem dziecko powinno mieć dostęp do bardziej skomplikowanych zabawek edukacyjnych: pierwszych puzzli, łamigłówek, edukacyjnych zegarów czy liczydeł. Alternatywą dla tradycyjnych zabawek są nowoczesne zabawkowe tablety czy laptopy imitujące prawdziwe sprzęty, ale w przyjaznych dla dzieci kolorach, o prostym działaniu, a przede wszystkim edukacyjnym charakterze. Tego typu zabawki zawierają specjalne zadania dla dzieci, łamigłówki, a także zabawne rymowanki i piosenki, także w różnych wersjach językowych.

Dzięki temu dziecko spędzając czas na zabawie uczy się wielu nowych rzeczy. Tego typu akcesoria to także doskonały pomysł na prezent dla każdego malucha.