Zabawki interaktywne
Zabawki interaktywne

Zabawki interaktywne

zabawki

Chociaż zabawki będące w użyciu już od wieków, takie jak tradycyjne lalki, klocki czy puzzle, wciąż cieszą się ogromną popularnością, dzisiaj rynek podbijają zabawki interaktywne.

Jak sama nazwa wskazuje, pozwalają one maluchom na dużą interakcję.

Co jest tak intrygującego w tego typu produktach? Ich oddziaływanie na różne bodźce dziecka. Do ciekawych kolorów i kształtów znanych z tradycyjnych zabawek, dochodzą tu nowoczesne efekty w postaci np.

światełek, dźwięków czy ruchomych elementów. Tego typu zabawki działają zazwyczaj na zasadzie 'akcja - reakcja', tzn. konkretne działanie, jakiemu dziecko poddaje zabawkę, wywołuje odpowiednią reakcję. Przykładowo wciśnięcie guzika uruchamia światełko czy też poruszenie danego elementu wydobywa z zabawki rymowankę lub zabawną piosenkę. Dzięki temu dziecko zarówno doskonale się bawi, jak i uczy, co jest ogromną zaletą zabawek interaktywnych. Zachęcają one bowiem dziecko do poznawania różnego rodzaju związków przyczynowo - skutkowych, co rozwija umysł malucha. Dodatkowo zabawki tego typu wspomagają logiczne myślenie i rozwijają zręczność. Ponadto wspomniane już dźwięki, takie jak wierszyki czy piosenki, są idealne dla dzieci, które uczą się mówić.

Różne wersje językowe pomagają poznać nie tylko rodzimą polszczyznę, ale też np. język angielski. Nic więc dziwnego, że wszelkiego rodzaju zabawki interaktywne - pojazdy, układanki, książeczki i inne akcesoria - cieszą się tak ogromnym zainteresowaniem rodziców.